Новости

Македонија

ВИДЕО: Дадилка го истепала двегодишното дете кое го чувала во Скопје

Во 15.57 часот во Скопје, полициски службеници од Полициска станица Аеродром ја лишиле од слобода 59-годишната Ж.П од Скопје, постапувајќи по претходна пријава од  М.А. сопственик на угостителски објект во Скопје.

Тој пријавил дека во игротеката во угостителскиот објект, пријавената физичка нападнала малолетно дете. По преземени мерки било утврдено дека таа била ангажирана да работи како дадилка кај 43-годишниот Д.Д. од Скопје и физички го нападнала нејзиниот двегодишен син.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

Видео: Либертас

GOLD
To Top