Новости

Македонија

ВИДЕО: Погледнете го настапот на прилепчанката Мила Москов на детската „Евровизија 2019“

Нашата Мила Москов настапи под реден број 4 на денешното 17-то издание на детската Евровизија која се одржува во Полска.

Каков што е и насловот на песната „Fire“, таков беше и настапот на Мила која ја претстави нашата земја во одлично светло!

Македонија со недели котира меѓу 5 -те топ песни во евровизиските обложувалници, а и песната и видеото за „Fire“ наидоа и на многу позитивни коментари.

Инаку, Мила според мислењето на публиката и жирито се стекна и со Сертификат за најдобар евровизиски пакет.

Доколку го пропуштивте преносот во живо, нејзиниот „огнен“ настап погледнете го од видеото во продолжение, а ТУКА е и линкот каде можете да гласате:

Евротип
SNBROKER
To Top