Новости

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ повика на протести утре во Битола

Опозицискаата партија преку соопштение повикува на протестен марш утре во Битола.

„Ве известуваме дека утре со почеток во 13.30 часот ќе започне протестен марш во Битола, во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Протесниот марш ќе почне пред спортската сала во Битола, преку Широк Сокак до Домот на културата, пред споменикот на Гоце Делчев“, извесуваат од пратијата.

Свое обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

GOLD
To Top