Новости

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог за распуштање на собранието на 12 февруари

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција најави дека пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ ќе поднесе предлог за распуштање на Собранието на 12 февруари и порача дека тогаш ќе се види кое е „за”, а кој „против” одржувањето предвремени избори.

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, екс-премиерот Зоран Заев се обидува по секоја цена да ги одложи изборите.

GOLD
To Top