Новости

Македонија

ВО ЖИВО Асим Муса на прес по снимката за примање мито

Заменик министерот за здравство, Асим Муса, денеска ќе одржи прес конфернција, најавуваат од Владата.

Пресот на Муса следи откако во медиумите беше објавена видео снимка која го документира заменик министерот фатен во нов корупциски скандал. Според снимката Муса прима 50 евра за мито за да изврши операција врз Албанец во клиниката во Струга.

Снимката е направена од екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7, а објавена во популарната емисија „Фикс Фате“. Имено, новинар од телевизија се претставува како пациент и се договара со Муса, кој наводно бара мито од 1000 евра.

GOLD
To Top