Новости

Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието, ќе поднесе интерпелација за Владата

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието, изјави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски по вечерашните средби на Извршниот и на Централниот комитет на партијата. Тој рече дека првата работа што ќе ја направи ВМРО-ДПМНЕ во Собранието е поднесување на интерпелација за работата на Владата.

„Жестоко ќе се спротивставиме на секоја штетна и антидржавна политика. Прв чекор ќе биде покренување на гласање за недоверба на Владата со изгубен кредибилитет, која не работи за доброто на државата, треба што поскоро да замине. Колку побрзо толку подобро за државата. Оваа криминална влада ќе остане запаметена како најнеспособната досега во историјата на

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, пред три месеци прогласија бојкот поради апсењата за настаните за 27 април.

Евротип
Евротип
To Top