Новости

Македонија

(Видео) Погледнете го настапот на Тамара на евровизиското финале

Нашата претставничка Тамара настапи осма по ред на финалето на Евровизија, а нејзиниот настап беше проследен со бурни овации и аплауз.

Има и голем број позитивни коментари на Твитер. „Вау! Ние сме многу горди на Тамара после овој настап!“ напишаа на Твитер профилот на Евровизија.

Евротип
SNBROKER
To Top