Новости

Македонија

Викендов не очекува сончево време

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната утринска температура до -10, а максималната дневна до +9.

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста, а од вторник и повремени локални врнежи од дожд, но и со повисоки утрински температури. В четврок, освен дожд, на повисоките места се очекува и снег.

GOLD
To Top