Новости

Македонија

Викендов не очекува топло време и пораст на температурите

Викендов и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури. Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец.

Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 степени.

GOLD
To Top