Новости

Македонија

Викендов променливо облачно и нестабилно време

Во текот на викендов денеска и утре, во земјава ќе преовладува променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни и проследени со грмежи.

Температурите денеска ќе се движат од 2 до 21 степен во јужните краеви.

Утре се очекува да биде идентично како денеска со нешто пониски температури, и врнежи особено во северо-источниот и југо-западниот дел од земјава.

Евротип
Евротип
To Top