Новости

Македонија

Викенд временска прогноза: Еве какво време не очекува овој викенд

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд низ целата република.

На некои локални подрачја ќе следуваат врнежи со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре не очекува повторно дожд, а во недела пак доаѓа невреме со дожд и грмотевици.

Температурите ќе бидат околу 17 степени.

Евротип
SNBROKER
To Top