Новости

Македонија

Во живо: Телевизиски екипи собрани пред истражниот затвор Шутка, го чекаат Груевски

Иако уште нема точна информација дали Груевски го добил решението за извршување на затворската казна, но телевизиските екипи сигурно не сакаат да го испуштат овој момент, па будно чекаат пред затворот.

Откако Кривичниот суд ја потврди пресудата за предметот „Тенк“, односно двегодишната затворска казна за поранешниот премиер Никола Груевски, новинарски екипи стојат пред истражниот затвор во Шуто Оризари.

Иако уште нема точна информација дали Груевски го добил решението за извршување на затворската казна, но телевизиските екипи сигурно не сакаат да го испуштат овој момент, па будно чекаат пред затворот пренесува тв21.

Në pritje të Gruevskit, dhjetra kamera para Burgut të Shutkës

Në pritje të Gruevskit, dhjetra kamera para Burgut të ShutkësДесетина ТВ екипи го чекаат Груевски пред „Шутка“

Gepostet von TV21 am Freitag, 9. November 2018

GOLD
To Top