Новости

Македонија

Во сабота снег и на пониските места

Деновиве следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за снег.

Во сабота повремен снег ќе има и во пониските места, се наведува во прогнозата на УХМР.

GOLD
To Top