Новости

Македонија

Временска прогноза за Први мај

Утре, 01.05.2019г се очекува да биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален дожд, претежно во планинските подрачја. Ќе два слаб до умерен западен ветер. Во четврток во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд, а преодно стабилизирање се очекува во петок кога температурите ќе бидат во пораст. Нови пообилни врнежи од дожд се очекуваат во деновите од викендот.

Евротип
SNBROKER
To Top