Новости

Македонија

Временска прогноза за викендот – еве какво време не очекува

Според УХМР во текот на викендот ќе преовладува променливо време.

Во сабота ќе биде сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот со слаб до умерен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Во недела ќе биде променливо облачно со повремен дожд и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Охрид ќе биде до 13 степени, а минималната 5.

GOLD
To Top