Новости

Македонија

Времен режим на сообраќај поради изградба на новата патарина кај Демир Капија

Времен режим на сообраќај до 2 март ќе има на магистралниот пат Неготино-Гевгелија, кај наплатната станица Демир Капија, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

Причината се градежни активности за изградба на електронскиот систем за наплата на патарината Демир Капија.

GOLD
To Top