Новости

Македонија

Времето без промени – до сабота сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб северен ветер.

Максималната температура се очекува да достигне од 28 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде слично со температура до 33 степени..

Времето ќе биде претежно сончево и топло до сабота претпладне. Во сабота кон крајот на денот и во наредните денови во попладневните часови ќе има нестабилна облачност на места со пороен дожд и грмежи.

GOLD
To Top