Новости

Македонија

Времето денеска облачно со дожд, а на планините снег

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките места, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од нула до 7 степени, а дневната од 3 до 12 степени.

Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток, а во петок кон крајот на денот, а во сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, на планините од снег.

GOLD
To Top