Новости

Македонија

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди претежно во јужните делови од земјата.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 4 дo 11 степени.

Во Скопје променливо облачно време со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне 6 степени.

Евротип
Евротип
To Top