Новости

Македонија

Времето денеска: променливо облачно со локален снег

Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален снег, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец, особено во североисточните и западните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од -7 до 3, а дневната од -1 до 10 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 1, а дневната до 5 степени.

Евротип
SNBROKER
To Top