Новости

Македонија

Времето денес сончево и топло, во сабота невреме

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локана облачност и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Локално особено во југозападниот дел од земјава ќе има услови налокален дожд со ретки грмежи. Максималаната температура ќе достигне од 18 до 24 степени.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. На повеќе места ќе има услови за краткотрајна појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Во четврток не очекува сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Додека во петок времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Во сабота пред Велигден времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме.

GOLD
To Top