Новости

Македонија

Времето денска, променливо облачно, попладне дожд и снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во попладневните часови ќе има локални слаби врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во ноќните часови врнежите насекаде ќе преминат во снег, а ветерот значително ќе засили.

Дневните температури ќе се движат од 3 до 14 степени.

GOLD
To Top