Новости

Македонија

Двајца осомничени за 27 април од куќен притвор одат во Шутка?

Неофицијално, М.П. од Кавадарци и Е.Д.Б. на која и беше одреден куќен притвор, вечерва се однесени во истражниот затвор Скопје.

Апелација ги прифатила жалбите на Јавно обвинителство за домашниот притвор на шестмината обвинети за случајот со настаните на 27 април во Собрание, објавија одредени медиуми повикувајќи се на неофицијални информации.

Наводно, М.П. од Кавадарци и Е.Д.Б. на која и беше одреден куќен притвор, вечерва се приведени од полицијата и се однесени во истражниот затвор Скопје.

Според непотврдени информации, приведени се и останатите обвинети кои добија домашен притвор.

 

Извор: +инфо

GOLD
To Top