Новости

Македонија

Денеска сончево време со умерена облачност и засилен ветер

Денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен и североисточен ветер. Вдолж Повардарието ветерот ќе се засилува. Локално е можнаизолирана појава на краткотраен локлен дожд.Минимална температура: -1°C до 6°C, а Максимална температура: 15°С до 23°C.

Утре ќе преовладува умерено облачно со слаб ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Минимална температура: 0°C до 7°C, а максимална температура: 16°C до 24°C.

GOLD
To Top