Новости

Македонија

Денеска средба на Заев со Пендаровски во Вила Водно

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе го прими претседателот на Владата, Зоран Заев. 

Средбата ќе се одржи во Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата. Тоа ќе биде прва средба меѓу Пендаровски и Заев по инаугурацијата.

 

GOLD
To Top