Новости

Македонија

Денес дожд, но и многу топло време

Денеска попладне се очекуваат дождови, на некои места поројни со грмотевици и ветер.

Според синоптичарите не очекува сончево и многу топло време.

Кон крајот на денот на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

УВ индексот ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Дневните температури ан воздухот ист така ќе бидат високи и ќе се движат во интервал од 28 до 40 степени целзиусови.


Денес кон крајот на денот и во четврток на места ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер.

Утре и  во петок температурите ќе се намалат за 5 до 8 степени.

GOLD
To Top