Новости

Македонија

Денес променливо облачно и свежо со повремен дожд

Променливо облачно и посвежо, претпладне во јужните делови со повремен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Попладне и до крајот на денот облачноста ќе се намали и ќе има сончеви региони. Минималните дневни температури ќе се движат од од 9 до 17 степени, а максималните од 23 до 30 степени Целзиусови.

Во Скопје малку до умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата од 15 до 30 степени.

Од утре до почетокот на викендот ќе преовладува сончево време, а температурите ќе бидат во пораст, но преку денот нема да е особено топло. Најсвежо наутро ќе биде во четврток и петок.

Евротип
Евротип
To Top