Новости

Македонија

Доаѓа нов топлотен бран во Македонија

Метеоролозите од утре најавуваат повторно враќање на тропското време. Лекарите советуваат граѓаните соодветно да се заштитат од високите температури и доколку е можно да избегнуваат директна изложеност на сонцето во периодот од 11 до 17 часот.

Времето утре сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 12 до 19, а максималната од 30 до 38 степени.

 

GOLD
To Top