Новости

Македонија

Заев: Честитики Тамара, ни донесовте единствно преку музиката

Премиерот Зоран Заев го честиташе добриот настап на Тамара Тодевска на синоќешниот Евросонг во Израел, и осмото место, што е најдобар пласман на нашата земја на досегашните настапи на песна на Евровизија.

Заев истакна дека Тамара и нејзиниот тим преку музиката донеле единство.

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10157487685232932

GOLD
To Top