Новости

Македонија

Законот за ЈО денеска пред пратениците

За денеска во 11 часот закажана е собраниската седница за предлог-измените во законот за јавното обвинителство.

Собранието синоќа со доцнење ја почна расправата за законот, но седницата беше прекината и презакажана за денеска.

GOLD
To Top