Новости

Македонија

Земјотрес во Албанија почувствуван и во Битола, Ресен и Охрид

Албански земјотрес стресе три македонски града.

Потресот е почувствуван во Охрид, Битола и Ресен.

Земјотресот со јачина од 3.9 степени според Рихтеровата скала во попладневните часови е регистриран во соседна Албанија.

Потресот бил на длабочина од 10 километри, а е почувствуван и во југо-западните градови на Македонија.

faktor.mk

GOLD
To Top