Новости

Македонија

Земјотрес во Грција, почувствуван на југот од Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје утрово во 5 часот и 47 минути регистрирше земјотрес со епицентар  во Грција, 180 километри југоисточно од Скопјe.

Рихтеровата магнитуда на земјотресот е 4,2, а бил почувствуван од населението во јужните делови од Македонија, со интензитет од 3 степени според Европската макросеизмичка скала.

GOLD
To Top