Новости

Македонија

Зимата нема да си оди: Неделава големи промени во временската прогноза

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу.

Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу.

Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер кој ќе биде увертира во промените кои доаѓаат од ноќеска.

Врнежи на пониските места а на планините снег од ноќеска па и заладување во деновите кои доаѓаат.

Од утре повторно ќе паѓаат температурите а на некои пониски места ќе има и снег.

Што се однесува до температурите, минимумот речиси секаде ќе бидат под -10 а дневната ќе порасне најмногу до +7 степени Целзиусови.

GOLD
To Top