Новости

Македонија

Излизган камион на Буково – сообраќајот се одвива по една лента

Попладнево на планинскиот превој Буково се излизга камион. Заради тоа сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашeст снег.

Сите забрани за тешки моторни возила се укинати до 12 часот.

GOLD
To Top