Новости

Македонија

Изменет сообраќаен режим на автопатот Гевгелија – ГП Богородица до сабота

Изменет сообраќаен режим се воведува од денеска до сабота на патниот правец Гевгелија – граничен премин Богородица, информира АМСМ.

Причина за изменетиот режим на сообраќај се градежните активности за поставување индуктивни јамки што ќе ги изведува фирмата „Виадукт Трејд” во наредните три дена.

GOLD
To Top