Новости

Македонија

Истепани мајка и нејзината едногодишна ќерка

Во Единицата за информации и команда -Скопје од Ургентен центар вчера во 12.45 часот е пријавено дека кај нив за преглед се пријавиле К. М. (20) од Скопје, која имала видливи повреди по телото, и нејзината едногодишна ќерка, кај која се констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

GOLD
To Top