Новости

Македонија

Катица Јанева денеска на распит за „Рекет“

Вчера Бојан Јовановски – Боки 13 беше повикан на распит кај обвинителката Вилма Рускоска за случајот „Рекет“, а денеска е повикана Катица Јанева.
Како што соопштија од Јавното обвинителство, на осомничените ќе им биде соопштено дека истрагата е завршена.

Вчера Боки 13 не даваше исказ, односно преку неговиот адвокат истакна дека најпрво ќе изврши увид во доказите во следниот период. Адвокатот Дуковски после завршувањето на распитот рече дека вакво нешто никогаш не се случило во македонското правосудство, односно да бидат информирани дека истрагата е завршена, и дури потоа да се врши увид во доказите.

Евротип
SNBROKER
To Top