Новости

Македонија

Конечно затоплување и крај на врнежите од дожд

Потопло време со сончеви периоди, но и локален пороен дожд, грмежи и ветер, најавува од утре Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 15 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6.

И во сабота времето ќе биде потопло, претпладне со сончеви периоди, а попладне со локален пороен дожд и грмежи. Од недела ќе биде посочнево, претежно стабилно и топло, во некои денови од следната седмица и до 35 степени.

GOLD
To Top