Новости

Македонија

Лила Филиповска на распит за „Рекет“

Водителката Лила Филиповска пристигна во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција каде што треба да даде изјава во истрагата за „Рекет“. Како што дознава А1он Лила Филиповска го привлекла вниманието на обвинителката Вилма Русковска откако биле забележани големите позајмици кои му ги дала на Бојан Јовановски.

Евротип
SNBROKER
To Top