Новости

Македонија

Маж почина при скок во вода на „Лагадин“

На 02.08.2019 година во 20,00 часот било пријавено дека во Охрид на плажата „Лагадин“, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен, кој се наоѓал во водата. Од здобиените повреди, при  транспорт во болница, истиот починал.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

GOLD
To Top