Новости

Македонија

Македонија под студен бран, се очекува снег

Времето денеска ќе биде умерено облачно со умерен, а особено долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16 степени.

Под влијание на студена воздушна маса од север следува период на променливо облачно и студено време. Од утре ќе има услови за локални врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, особено во јужните и западните делови од земјава.

Ова се температурите од рано наутро низ Македонија.

GOLD
To Top