Новости

Македонија

НАЈАВА ОД УХМР: Ќе има ли невреме и утре?

За утре од УХМР најавуваат значително посвежо, ветровито и променливо облачно време со засилен северен ветер.

Метеоролозите за утре најавуваат и локални врнежи од дожд и грмежи.

Во петок ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

GOLD
To Top