Новости

Македонија

На Табановце се чека до 45 минути за излез од земјата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Забележана е зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце каде времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути. На другите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде што има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Евротип
SNBROKER
To Top