Новости

Македонија

На 3 мај изнесување на чудотворната икона во ,,Благовештение на Пресвета Богородица – Пречиста” Кичево

На 03.05.2019год.(петок) во Свештената Пречистанска Обител ,,Благовештение на Пресвета Богородица – Пречиста” Кичево, со почеток во 08:30 ч. ќе се отслужи Света Златоустова Литургија. Веднаш после Литургијата (по трети пат) ќе има Пасхална литија до местото Господинец каде што се пострадани тројцата Пречистански преподобномаченици Пајсиј, Аверкиј и Евнувиј. За таа цел ќе се изнесе чудотворната икона која ќе биде на чело на литијата. Бидете и вие дел од овој торжествен настан и со вашето присуство збогатете го…

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!

GOLD
To Top