Новости

Македонија

Нова жртва од несреќата кај Ласкарци: Почина 19-годишната девојка

Девојката на возраст од 19-години, која беше во автобусот од несреќата кај Ласкарци, денеска починала.

Станува збор за девојката чија нога беше ампутирана.

Таа е 16. жртва од несреќата на 13 февруари кога автобус на „Дурмо Турс“ излета од автопатот Скопје-Тетово, кај селото Ласкарци.

GOLD
To Top