Новости

Македонија

Облачно време со магла

Времето ќе биде облачно. Во поголемиот дел од денот по котлините ќе има магла, додека во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус 5 до 1 степен, а дневната од 6 до 12 степени.

GOLD
To Top