Новости

Македонија

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Во ноќните часови снежни врнежи ќе има и на повисоките места.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, а во западните делови повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе се движи од 0 до 6 степени, а дневната од 5 до 15 степени.

 

Во четврток претпладне се уште ќе има повремени врнежи кои на повисоки места ќе преминат во снег. Потоа следува период на потопло и стабилно време.

GOLD
To Top