Новости

Македонија

Одреден притвор за Мијалков, веќе е на пат за Шутка

Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел „Мериот“, од каде што го спровела во истражниот затвор во Шутка.

Притворот е на барање на СЈО, за случајот „Таргет – Тврдина“.

GOLD
To Top