Новости

Македонија

Од петок нова промена на времето

До четврток, времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, освен во западните делови каде ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од петок ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд.

Дневните температури ќе бележат постепено опаѓање.

GOLD
To Top