Новости

Македонија

Од утре нов пресврт со времето – подгответе се

Од утре не очекува нов пресврт на времето, температурите ќе паднат за десет степени, се очекува да има  зголемена облачност, во западните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег.
Управата за хидрометеоролошки работи најави дека ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе се намали за околу десет степени во однос на денешната.
Од петок утринските температури на места ќе се спуштат и под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.
Евротип
SNBROKER
To Top